বেটুপাত

বেটুপাত

Thursday, 27 December 2018

সম্পাদকীয় : নৱবৰ্ষ স্বাগতম

দিন বাগৰি যায় ৰৈ যায় মাথোন কাহিনীবোৰ। পোৱা নোপোৱাৰ মাজেৰে  বৈ যায় সময় নামৰ নৈখন। তিতা মিঠা হাচঁটিত বান্ধি আমাৰ পৰা মেলানি মাগিলে এখন কেলেন্ডাৰে। কাৰোবাৰ বাবে হ'ল সুখৰ আৰু কাৰোবাৰ বাবে হ'ল দুখৰ। কিন্তু কবিৰ ভাষাৰে "দুখৰ অৰণ্য নাথাকিলে ক'ত আহি জিৰাবহি সুখৰ চৰাই!"

 এই বছৰে আমাক বহুতো সম্পদ দিলে, বহুতো সম্পদ লৈ গ'ল। দৌৰ ৰাণী হিমা দাসৰ পৰা ৰীমা দাসৰ ভিলেইজ ৰকস্টাৰৰ অষ্কাৰ অভিমুখী যাত্ৰাই যদি আমাক দি গ'ল অনন্য প্ৰাপ্তি তেনেকৈ সকলোকে কন্দুৱাই গুছি গ'ল নাট্য প্ৰতিভা শুক্ৰাচাৰ্য ৰাভা আৰু বছৰৰ শেষৰ ফালে নীলপবন বৰুৱা দেৱৰ কেনভাছ উকা কৰি ৰাজ্যবাসীক কন্দুৱাই বিদায় মাগিলে কোকিল কন্ঠী গায়িকা দীপালী বৰঠাকুৰ বাইদেৱে।

 আকৌ আহিব নতুন বছৰৰ। আকৌ কেলেন্ডাৰত আঁক মাৰি আমি ব্যস্ত হ'ম পোৱা নোপোৱাৰ অংক কৰাত। জীৱনটো এটা সৰল অংক, তাত দীৰ্ঘমাত্ৰাই কেতিয়াবা ব্যতিব্যস্ত কৰিলেও অংকৰ লগত আমি যুঁজিবই লাগিব।

আগন্তুক বছৰটোৱে সকলোৰে বাবে কঢ়িয়াই আনক আশাৰ বতৰা, সুখ সমৃদ্ধিৰ টোপোলা তাৰে কামনা কৰিলো। লগতে আগতীয়াকৈয়ে সকলোলৈকে ভোগালী বিহুৰ ওলগ জনালো।
অনাগত বৰ্ষত যাতে মেজিৰ জুইত নিপাত যায় গড় হত্যা, অন্ধবিশ্বাস আৰু সন্ত্ৰাসবাদ তাৰেই আশা কৰিলো।


কৌশিক ৰঞ্জন বৰা
সহকাৰী সম্পাদক,সুবাস

No comments:

Post a Comment