বেটুপাত

বেটুপাত

Friday, 31 August 2018

মুখ্য সম্পাদকৰ কলমত

নমস্কাৰ পাঠকবৃন্দ……

      পোনপ্ৰথমে সুবাসৰ সমূহ পাঠকবৃন্দৰ ওচৰত আমি ক্ষমা ভিক্ষা কৰিছো এইমাহৰ সুবাসৰ প্ৰকাশত কিছু বিলম্ব হোৱাৰ বাবে।
      এই আগষ্ট মাহতেই আমি লাভ কৰিছিলো আধুনিক ভাৰতৰ স্বপ্নদ্ৰষ্টা প্ৰাক্তন প্ৰধান মন্ত্রী ভাৰত ৰত্ন অটল বিহাৰী বাজপেয়ী দেৱৰ মৃত্যুৰ সেই শোকবহ সংবাদটো। সমূহ সুবাস পৰিয়াল তথা পাঠক বৃন্দৰ তৰফৰ পৰা বাজপেয়ী দেৱৰ আত্মাৰ চিৰশান্তিৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছোঁ।
        বাজপেয়ী দেৱৰ শোকত ম্ৰিয়মান ৰাজ্য বাসীৰ মাজলৈ আনন্দৰ বতৰা কঢ়িয়াই অসমৰ গৌৰৱ হিমা দাসে সুদূৰ জাকৰ্টাত এচিয়ান গেমছ দুটা ৰূপৰ আৰু এটা সোণৰ পদক লাভ কৰি সমগ্ৰ অসমৰ লগতে দেশবাসীক গৰ্বিত কৰে। সুবাসৰ তৰফৰ পৰা তেওঁক "ছুইফট গাৰ্ল অফ আচাম " নামাকৰণ কৰাৰ লগতে যাছিলোঁ অলেখ মৰম আৰু অভিনন্দন।
        কিছুদিন পূৰ্বে স্বাধীনতা দিৱস উদযাপন কৰিলোঁ আমি সকলো ভাৰতীয়ই। দেশৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ দিনটোত আজিয়ো আমি যদি স্বাধীন ভাৱে ওলাই যাবলৈ ভয় কৰোঁ তেন্তে ই হৈ ৰয় এক ডাঙৰ প্ৰশ্নবোধক??
       আশা কৰোঁ আমিয়ো এদিন মহাত্মা গান্ধী,এ.পি.জে. আব্দুল কালাম, বাজপেয়ী আদি ব্যক্তিয়ে সপোন দেখা এখন সোণৰ ভাৰত গঢ়িব পাৰিম। ভূপেন হাজৰিকা দেৱৰ গীত কথাৰে নহয় কৰ্মৰে প্ৰমাণ কৰিব পাৰিম "মানুহে মানুহৰ বাবে"
       শেষত সুবাসৰ আগষ্ট মাহৰ সংকলনটি প্ৰকাশত সহায় কৰা সকলোকে ধন্যবাদ যাচি আলোচনীখন সম্পাদনাত হোৱা ভুলৰ বাবে ক্ষমা ভিক্ষাৰে আপোনালোকৰ মাজলৈ আগবঢ়াই দিলো সুবাসৰ আগষ্ট মাহৰ সংকলনটি।
       


ধন্যবাদেৰে

দেৱব্ৰত শৰ্মা 
কৌস্তুভ বৰা

No comments:

Post a Comment