বেটুপাত

বেটুপাত

Thursday, 30 August 2018

সুবাসৰ এইমাহৰ অতিথি : প্ৰিতী কংকনা




প্ৰথমেই সুবাসৰ ফালৰ পৰা আপোনালৈ অশেষ শুভকামনা জনাইছো , অসমীয়া চিৰিয়েলৰ আৰু মিউজিক ভিডিও ৰ এগৰাকী জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰী আপুনি সেই হেঁপাহতে অসমৰ ৰাইজে আপোনাৰ বিষয়ে কিছুমান কথা জানিবলৈ আগ্ৰহ কৰে। সেই আপাহতে আজি আমি আপোনাৰ পৰা কিছুমান কথা জানিবলৈ চেষ্টা কৰিম। আমাৰ প্ৰথম প্ৰশ্নটো হৈছে

1) আমি জনা মতে আপুনি দিল্লীত অধ্যয়ন কৰি আছিল, অসমলৈ ঘূৰি আহি হঠাৎ এইখন জগতত সোমাই পৰিল নে আগৰ পৰাই এই সন্দৰ্ভত কিবা ভাবি থৈছিল?
Ans:-গুৱাহাটী ঘূৰি আহি দেউতাৰ অলপ গা বেয়া হোৱাৰ কাৰণে ঘৰলৈ ঘূৰি আহি ইয়াতে মডেলিং কেইখনমান 'শ্ব' কৰিলো তাৰ পাছত তেনেদৰে অভিনয় জগতৰ প্ৰস্তাৱ আহিলে মই তেনেকৈয়ে সৰু সুৰাকে আৰম্ভ কৰিলো, সেইদৰে ইচ্ছাকৃতভাৱে নহয় হঠাৎ পৰিকল্পিত ভাৱেও নহয় অভিনেত্ৰী হোৱাৰ সপোন মোৰ কেতিয়াও নাছিলে মোৰ সপোন বোৰ আছিলে বেলেগ কিন্তু মই তেনেদৰে সোমাই পৰিলোঁ অভিনয় জগতৰ লগত আৰু আজি মই খুবেই নিজকে সৌভাগ্যৱান বুলি ক'ব লাগিব যে অসমৰ ৰাইজে মোক ইমান হেঁপাহেৰে ইমান মৰম দিছে,আগ্ৰহ দেখুৱাইছে ।

2)কিছুদিন আগতে আপোনাৰ দ্বাৰা অভিনীত "অৰ্দ্ধাংগিনী''ধাৰাবাহিক খন নিশ্চিত ভাৱে অসমীয়া ধাৰাবাহিক ৰ জগতত অনবদ্য সংযোজন তাত অভিনয়ৰ অভিজ্ঞতা সম্পৰ্কে আমাৰ
 পঢ়ুৱৈক অলপ জনাওকচোন।
Ans:-অভিজ্ঞতা বুলি কবলৈ হ'লে ভাষা বা শব্দ বোৰো কম হৈ আহিব অৰ্ধাংগীনি মানে মই জীৱনত যিমান খিনি কাম কৰিছো তাৰ ভিতৰত আটাইতকৈ মই সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বুলি ক'ব লাগিব কাৰণ মই যিহেতু খুবেই সৌভাগ্যৱতী ৰূপকমল হাজৰিকা পাপু দাৰ ডিৰেকচনত কাম কৰাৰ মোৰ আগৰ পৰাই ইচ্ছা, আগ্রহ আছিলে লগতে মই যিটো টিমৰ লগত টেকনিকেলি যিটো টিমৰ লগত কাম কৰিবলৈ পালো খুবেই প্ৰফেচনেল চাবলৈ গ'লে মই বহুত শিকিবলৈ পালো টেকনিকেলি হওক আজি মই যিখিনি কথা হয়তো জনা নাছিলো সেইয়া শিকিবলৈ পালো লগতে মোৰ সগযোগী শিল্পী সকল খুবেই মৰমিয়াল,দেৱজিত দা হওক, অপৰ্ণা বা হওক আমাৰ যি সকল আছে মোৰ বিপৰীতে আছিলে অমিত সাৰংগ বৰদলৈ যিমান সকল আছে কেমেৰা পাৰচন দ্বীপেন নাথ আজি স্পট বয়ৰ পৰা আদি কৰি সমূহ টিমটোৰ লগত মোৰ এটা বেলেগ ধৰণৰ সম্পৰ্ক,সকলোৱে মোক ইমান মৰম কৰে ইমান শিকাইছে পাপু দাৰ পৰা বহুত শিকিবলৈ পাইছো অভিনয় কি আচলতে আমি টেকনিকেল টাৰমছ বিলাক নজনাকৈয়ে হয়তো আমি বহুত খিনি কৰি থাকো কিন্তু মানুহে যে কিমান ৰিচাৰ্ছ কৰিব লাগে এটা চৰিত্ৰ ফুটাই তুলিবলৈ সেইয়া মই অৰ্ধাংগীনিৰ জৰিয়তে বহুত কিছু শিকিবলৈ পালো আৰু অৰ্ধাংগীনি মানুহে এনেকৈ আদৰি লৈছে ইমান মানুহে ভাল পাব বুলি মই কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাছিলোঁ কিন্তু মানুহে যেতিয়া ভালপাবলৈ লৈ তাৰ লগে লগে আমাৰ ওপৰত থকা যিখিনি দায়িত্ব সেইয়াও বেছি বাঢ়ি গ'ল  কাৰণ মানুহে বহুত আশা কৰিলে গতিকে তেনেদৰে অৰ্ধাংগীনিৰ যাত্ৰা টোৰ লগতে যিখিনি ৰাইজৰ লগত সম্পৰ্ক গঢ়ি উঠিলে আজি ৰুণ ঝুন আৰু গুণ গুণৰ ঘৰে ঘৰে যিটো মানুহৰ সহানুভূতি,মানুহে কিমান মৰম কৰে ৰুণ ঝুন আৰু গুণ গুনক মোৰ সঁচাকৈ কবলৈ ভাষা নাই, মই নিজকে ইমান সৌভাগ্যৱান  বুলি কম মই ভগৱানৰ ওচৰত সদায়  কৃতজ্ঞ যে মোক এনেকুৱা এটা চৰিত্ৰ দিলে আজি অসমত কিমান অভিনেতা, অভিনেত্ৰী আছে  মোতকৈ কিমান চিনিয়ৰচ আছে তাৰ ভিতৰুত যে মই এই সুযোগটো পালোঁ মই সঁচাকৈয়ে গৌৰান্বিত আৰু লগত অৰ্ধাংগিনী মোৰ জীৱনৰ এটা আস্থা।

3) সততে অভিযোগ শুনা যায় যে অসমীয়া ধাৰাবাহিকবোৰ একঘেয়ামী সেইবাবে অসমীয়া ধাৰাবাহিকৰ দৰ্শকও কম, এই ক্ষেত্ৰত কেনে ধৰণৰ নতুনত্ব আনিলে দৰ্শকৰ অভূতপূৰ্ব সঁহাৰি পাব বুলি ভাৱে?
Ans:-খুবেই সংবেদনশীল এটা প্ৰশ্ন মানুহৰ সঁহাৰি হিচাপত অসমীয়া ৰাইজ খুউব সংবেদনশীল তেওঁলোকে সদায় একেবোৰ বস্তুকে চাই থাকিব নিবিচাৰে সদায় নতুনত্ব বিচাৰে আজি অসমখন উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চল কিমান আগবঢ়া আমাৰ চিন্তাধাৰা বহুত আগবঢ়া___  হয় কেতিয়াবা সমাজত কিন্তু আমি যদি  সেইবোৰ আওকাণ কৰি যাওঁ  অসমীয়া ৰাইজ খুবেই ষ্টাইলিশ  মানুহবিলাকৰ মন বোৰো খুউব ষ্টাইলিশ লগতে অনবৰতে দুখ কান্দি থকা  বা এইবাৰো ভাল নাপায় যেনেকৈ আমি হিন্দী চিৰিয়েলত দেখা পাওঁ বহুত কিবা কিবি শাহু,বোৱাৰী সকলো সময়তে সেইবোৰো চাই ভাল নাপায় অলপ বেলেগ এটা সোৱাদ লাগে যিটো চাই বহি থাকিবলৈ টিভি  টুয়ে তেওঁলোকক বাধ্য কৰায় আজি হিন্দী চিৰিয়েল চাবলৈ বা বিভিন্ন প্ৰগ্ৰেম আহে ৰিমত টু হাতত থাকে বিজ্ঞাপনো বহুত দিয়ে কিন্তু সেই সময়ত  হাতত থকা ৰিমৎ টোৰ চেনেল  সলনি নকৰাকৈ অসমীয়া ৰাইজক এখন চিৰীয়েল চাবলৈ বাধ্য কৰোৱাটো এটা বহুত ডাঙৰ কঠিন কাম। মই ভাবো ভাল যদি সোৱাদ পাই কিয় নাচাব মই নিজকে বঢ়াই নকওঁ অৰ্ধাংগিনীৰ যিখিনি হওক নাই কমেও ৭০%  শতাংশ অসমীয়া ৰাইজে অৰ্ধাংগীনি খন  চাইছিলে ১০০%শতাংশ নহব পাৰে কিন্তু তাৰ আগতেও বহুত কেইখন চিৰিয়েল সপোনৰ আছুতীয়া ৰং সেইখনো এখন ভাল ধাৰাবাহিক আছিল আৰু বহুত খিনি অসমীয়া ধাৰাবাহিকৰ বুৰঞ্জীত যিখন আছে আৰু বহুত ধাৰাবাহিক মানুহে চাইছে কিন্ত তাৰ ভিতৰতে টেষ্ট টু যেতিয়া বেয়া হয় তেতিয়া হঠাৎ মানুহ উদাস হৈ যায় যে কিনো এইখন নাচাওঁ চাবলৈ এটা কাৰণ লাগিব যদি আমাৰ সমাজৰ সচৰাচৰ হৈ থকা ঘটনাবোৰৰ ওপৰত মানুহে নিজকে সেইখন পটভূমিত দেখা পায় মানুহে সদায় নিজৰ লগত হৈ থকা ঘটনা বোৰ চাবলৈ বিচাৰে যদি অদ্ভুত কিবা এটা দেখুৱা হয় মানুহে কেতিয়াও নাচায় বা অনবৰতে দুখৰ কান্দি থকা সেইয়াও মানুহে চাবলৈ ভাল নাপায় মানুহক সদায় নতুনত্ব লাগে যদি অসমীয়া ধাৰাবাহিকত আজিৰ যিটো ষ্টেজ এতিয়া বৰ্তমান কিমান ভাল ভাল চেনেল আছে কিমান ধুনীয়াকৈ কিমান প্ৰতিভাশালী পৰিচালক,প্ৰযোজক আছে টিম বিলাক কিমান আগৰণুৱা  সকলোয়ে মিলি কিমান ভাল ভাল এতিয়া চিৰিয়েল বনাই আছে গতিকে মই নাভাবো যে অসমীয়া ৰাইজে হিন্দী চিৰিয়েলৰ দৰেই অসমীয়া ধাৰাবাহিকক আদৰি লব নে তেনেকুৱা এটা প্ৰশ্ন উত্থাপন হ'ব বুলি মই নাভাবো বৰ্তমান অসমীয়া ধাৰাবাহিক যদি ভাল হয় এটা ট্রেণ্ড লাগে যদি ট্রেণ্ডটু বনাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে যদি মানুহে ভাল পায় তেতিয়া হ'লে নিশ্চয় অসমীয়া ৰাইজে হিন্দী ধাৰাবাহিকৰ দৰে অসমীয়া ধাৰাবাহিকো মানুহে চাব।

No comments:

Post a Comment